• 1 јун / 17:00
  35:23
 • 31 мај / 16:30
  26:28
 • 26 мај / 19:30
  20:37
 • 22 мај / 14:00
  40:23
 • 20 мај / 19:00
  24:36
 • 16 мај / 18:30
  26:22
 • 14 мај / 19:30
  46:25
 • 12 мај / 19:00
  20:36
 • 25 апр / 17:00
  26:18
 • 23 апр / 18:00
  40:25
 • Плеј оф

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Вардар101000357:23230
  2Зомимак10703293:27921
  3Металург10703261:21421
  4Пролет10217235:3007
  5Радовиш10208256:3066
  6Прилеп10118239:3104
 • СЕХА Лига

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Веспрем181701561:41351
  2Вардар181503531:46245
  3Мешков Брест181305508:45939
  4ППД Загреб181206480:41736
  5Татран Прешов181107539:50033
  6Нексе185112449:51216
  7Металург185112397:44515
  8Борац184113464:53713
  9Војводина182412444:51110
  10Раднички182115472:5897
 • ВИП Супер лига

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Зомимак М181800561:41654
  2Прилеп181116492:44334
  3Радовиш181107533:47933
  4Тинекс Пролет181107469:42233
  5Пелистер 08181008497:46430
  6Металург 2181008492:47530
  7Охрид 201118927483:43429
  8Работнички184212469:50114
  9Преспа 2010182016443:5286
  10Текстилец181116384:6614
 • Лига на шампиони - Група Ц

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Веспрем10901300:26218
  2Вардар10712313:28915
  3Рајн-Некар левен10604302:28212
  4Монпелје10325293:3178
  5Целје10307284:2936
  6Чеховски медведи10019300:3491
Handball. Men. U19 Friendly Internationals.
Germany U19 – Brazil U19 40:26 (16:15)
Germany U19 – Brazil U19 34:31 (17:14)
Handball. Men. Friendly.
Team Tvis Holstebro – Lemvig-Thyboron 33:28 (17:13)
TUSEM Essen – Bergischer HC 25:36 (14:19)
Handball. Men. U19 International tournament. Slovenia.
Slovenia U19 – Argentina U19 36:16 (19:7)
Algeria U19 – Egypt U19 22:22 (12:12)
Hanball. Men. International tournament. Kalisz.
Gornik Zabrze – KS Azoty-Pulawy 30:32 (16:14)

Фан шоп

Фан шоп

наскоро...

Дополнителни информации околу производите во фан шопот можете да добиете во продавницата што се наоѓа во сала во СЦ „Јане Сандански“ или на телефонските броеви:

+389 2 2401-984 и +389 70 324-965