• 1 јун / 17:00
 • 31 мај / 16:30
 • 26 мај / 19:30
  20:37
 • 22 мај / 14:00
  40:23
 • 20 мај / 19:00
  24:36
 • 16 мај / 18:30
  26:22
 • 14 мај / 19:30
  46:25
 • 12 мај / 19:00
  20:36
 • 25 апр / 17:00
  26:18
 • 23 апр / 18:00
  40:25
 • Плеј оф

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Вардар8800294:18324
  2Металург8602201:16818
  3Зомимак8503223:22715
  4Радовиш8206204:2366
  5Пролет8206192:2416
  6Прилеп8107191:2503
 • СЕХА Лига

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Веспрем181701561:41351
  2Вардар181503531:46245
  3Мешков Брест181305508:45939
  4ППД Загреб181206480:41736
  5Татран Прешов181107539:50033
  6Нексе185112449:51216
  7Металург185112397:44515
  8Борац184113464:53713
  9Војводина182412444:51110
  10Раднички182115472:5897
 • ВИП Супер лига

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Зомимак М181800561:41654
  2Прилеп181116492:44334
  3Радовиш181107533:47933
  4Тинекс Пролет181107469:42233
  5Пелистер 08181008497:46430
  6Металург 2181008492:47530
  7Охрид 201118927483:43429
  8Работнички184212469:50114
  9Преспа 2010182016443:5286
  10Текстилец181116384:6614
 • Лига на шампиони - Група Ц

  Поз.ЕкипаPWDLDP
  1Веспрем10901300:26218
  2Вардар10712313:28915
  3Рајн-Некар левен10604302:28212
  4Монпелје10325293:3178
  5Целје10307284:2936
  6Чеховски медведи10019300:3491
Handball. Qatar - Emir Cup. Men.
Al Qiyadah – Al Khor 37:24 (18:9)
Al Arabi Doha – Al Shamal 31:27 (16:14)
Handball. Denmark - CBB Mobil Liga. Men. Play-off. Final. 1st leg.
Skjern Handball – KIF Kolding 24:30 (11:15)
Handball. France - Division 1. Men.
PSG Handball – Saint Raphael VHB 27:22 (17:11)
Handball. Macedonia - VIP Superliga. Men. Play-out.
Prespa Resen – Ohrid 19:44 (12:23)
HC Metalurg 2 Skopje – Rabotnicki Skopje 27:27 (14:14)
Handball. Poland - Ekstraklasa. Men. Play-off. Matches for 5th place. 2nd leg.
Gornik Zabrze – PGE Stal Mielec 33:27 (16:17)

Фан шоп

Фан шоп

наскоро...

Дополнителни информации околу производите во фан шопот можете да добиете во продавницата што се наоѓа во сала во СЦ „Јане Сандански“ или на телефонските броеви:

+389 2 2401-984 и +389 70 324-965